salt-91539__180Název "čtvrteční  sůl " získala ode dne v týdnu, kdy ji připravujeme: Zeleného čtvrtku před velikonocemi.

Existuje několik způsobů, jak takovou sůl „nabít“:

Způsob první:

Ve čtvrtek, v době mezi východem a západem slunce, vezmeme normální kuchyňskou sůl (nejlépe jemně mleté) a nasypeme ji do nové, zatím nikdy nepoužívané dřevěné nebo skleněné misky, kterou chceme posvětit. Nad misku pak spojíme ruce do stříšky a proneseme ochrannou a prosebnou modlitbu.

Pak položíme sůl v misce na okenní parapet na tři dni – tak, aby na ni dopadalo sluneční i měsíční světlo a sůl nabíjelo svou energií. Pak už je sůl připravená k použití.

 

Druhý způsob:

Posvěcení zlatem a stříbrem

Musíme si uvědomit, že výraz „posvěcení" znamená v magii věc nebo předmět, zhotovený za pomoci zvláštního rituálu, který má pak ve srovnání s jeho původní funkci ještě další vlastnosti. Tak potom i „posvěcená sůl“ má daleko silnější očistné vlastnosti než třeba sůl, posílená pomocí modlitby.

Pokud chceme připravit takovouto sůl, budeme potřebovat normální kuchyňskou sůl  a nějaké zlaté a stříbrné šperky . Může to být třeba náramek, řetízek , prsten - ale bez kamenů, jen litého kovu . Ideální pro rituál je masivní zlatý snubní prsten a litý stříbrný náramek - nebo masivní řetězy ze zlata a stříbra - tenké stříbrné a zlaté řetízky jsou moc lehké a nemají potřebnou silnou energii . Rituál se provádí tři po sobě jdoucí dny, vždycky ráno.

První den:

Pokud možno nad otevřeným ohněm pražíme sůl na pánvi (nejlépe litinové) cca 30 minut – potom, aniž by vystydla, ji přesypeme do sklenice, ve které ji budeme uchovávat, vložíme do ní zlatý šperk a pevně uzavřeme víčkem.  Sklenici necháme stát na temném místě 24 hodin.

Druhý den:

Vyjmeme zlatý šperk ze soli, znova sůl opražíme na otevřeném ohni 20 minut a nasypeme zpátky do sklenice. Vložíme o ní stříbrný šperk a a na 24 hodin uzavřeme víčkem.

Třetí den:

Vyjmeme stříbrný předmět a opražíme sůl potřetí na ohni, tentokrát po dobu 10 minut, pak pánev položíme před sebe na stůl a dokud sůl nevystydne, držíme nad ní ruce tak, abychom cítili teplo, které z ní vychází. Pomalu a plynule dýcháme, ruce nad solí držíme asi 10 minut a nabíjíme ji svou vlastní energii. Pak ji znovu přesypeme do sklenice a pevně uzavřeme víčkem: sůl je připraven .

...............................

Samozřejmě  můžete použít kterýkoliv z mnoha rituálů. Jen připomeňme, že sůl je sama o sobě vynikajícím prostředkem pro neutralizaci negativní energie.

Poté, co sůl připravíme, co nejdřív potom – nejlíp hned druhý den ráno – vstaneme hned za svítání, za východu slunce,  jdeme ke vstupním dveřím s pytlíčkem čtvrteční soli (jen si připomeňme, že pytlíček by měl být pokud možno plátěný a pevně převázaný), stoupneme si k prahu, ten pak překročíme pravou nohou a začneme obcházet své obydlí  -  dům nebo byt. Obcházíme proti směru hodinových ručiček. Než překročíme práh, měli bychom - pokud možno šeptem – (o magii šepotu si někdy také něco povíme), vyslovit zaříkání ve smyslu:

"Soli všech solí, soli čtvrteční,

Soli převzácná

Tak jak jsi do domu přišla,

Tak smůla před tebou odešla.

Pomáhej a ochraňuj

náš příbytek od všeho zlého "

A když obejdeme celý byt - je třeba zajít do každé místnosti, která má dveře – znova si stoupneme na práh čelem k východu ze dveří a vyslovíme poděkování.

 

Poznámka:

Je ale možné, že ať je čtvrteční sůl sebesilnější, může své blahodárné působení na nějakou dobu „uzavřít“.  Proto ji musíme ukládat dál od některých věcí, které v domě mohou být:

  • odpadky, smetí, prach, špinavá voda;
  • rezavé hřebíky nebo jiné rezavějící věci ze železa;
  • zbytky a odpadky potravin, zkažené jídlo.

 

Říkáme to jen pro pořádek – něco takového by se v domácnosti dobrých hospodářů, kteří pečují o svůj příbytek,  vyskytovat nemělo – ale přece jen… 🙂 Takže: pokud budeme dbát o pořádek , pozitivní působení  „Soli všech solí“ nebude nic rušit .

 

Čtvrteční sůl máme pochopitelně uloženou v kuchyni – co nejblíž ke sporáku, ale tak, aby ji „zvědavé oči“ neviděly a nikomu dalšímu o tom nevyprávíme. Taková sůl je vlastně jakýsi všelék , pomáhá při mnoha nemocech, jak fyzických, tak duševních, „léčí“ a chrání rodinu a přináší do domu štěstí a hojnost.

  • Pokud je v domě někdo nemocný, dáme mu vypít vodu se špetkou takovéto soli.
  • Je-li v domě nouze – nasypeme do každého roku
  • Pokud se manželé hádají – položíme pytlíček se solí pod polštář.
  • Pokud někdo odjel a nevrací se - hodíme hrst soli do ohně.
  • Aby děti byly zdravé, dobré, krásné a moudré – hodíme špetku soli do vody na koupání.
  • Aby byl v domě dostatek, nasypeme sůl do dřevěné slánky a postavíme doprostřed stolu. A pokud k nám přijde někdo, kdo nám nějak nepřeje, podáme mu jídlo, osolené touto solí.
  • A pokud k nám přišel vyslovený nepřítel, zasypeme po jeho odchodu všechny jeho stopy touto solí.
Čtvrteční sůl

Napsat komentář